Duyuru 2021/01

Değerli Üyelerimiz,


Pandemi ile geçen 2020 yılının ardından 2021’ye de maalesef aynı gündemle devam ediyoruz. Yaşanan süre boyunca sizlerin ve aile bireylerinizin sağlıklı olmalarını temenni ediyoruz.


Gelişen süreçte kulübümüz hakkında bir kaç konuda sizleri bilgilendirmek istedik;


2020’nin ocak ayında oluşturduğumuz yeni yönetimle birlikte kısıtlamalar ve yüksek sağlık riskleri arasında Dedegöl Dağı’na bir kulüp faaliyeti gerçekleştirebildik. Bunun dışında üyelerimiz bireysel organizasyonlarla küçük ekiplerle farklı faaliyetler de yaptılar. Gömbe Akdağ faaliyetini gelen yasak nedeniyle yola çıkacağımız gün iptal etmek durumunda kaldık. Yönetim olarak sınırlı faaliyetle geçen bu süreyi resmi işlere yoğunlaşarak geçirdik. Bu anlamda yapılan ve yapılacak çalışmaları aşağıda özetledik;


1- Kulüp merkezimizi Kamara İş Merkezi Altıntepe Binasına taşıdık. Yeni adresimiz Altıntepe Mahallesi istasyon Yolu Sokak No:3/1 Maltepe / İstanbul (Bostancı tren istasyonu arkası) oldu. Bu sayede yönetim toplantılarımızı gerçekleştirebileceğimiz, ihtiyaç halinde üyelerimizi ağırlayacağımız, resmi yazışmaları yapabileceğimiz kurumsal bir mekana kavuşmuş olduk.
2- Derneğimizi Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı resmi kulüp olarak tescil etme konusunda çok uzun bir yol katettik. Gerekli tüm belgeleri hazırladık, kurumsal organizasyonumuzu tescile uygun hale getirdik. 17 mayısta sona erecek “Tam Kapanma” uygulamasının hemen sonrasında kulüp tescil dosyamızı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz. Bir olumsuzlukla karşılaşmadan tescil işleminin tamamlanmasını ve Türkiye Dağcılık Federasyonuna bağlı resmi bir kulüp olmayı umuyoruz.
3- Kulübün tescili sonrasında tüm üyelerimize Türkiye Dağcılık Federasyonundan kulüp sporcu lisanslarını çıkartacağız. 4- Bir sonraki aşamada tüm üyelerimize Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim program kapsamında sertifikalı “Yaz Temel Dağcılık” eğitimini aldıracağız. Eğitimin teorik kısmını mayıs ayı içerisinde online, pratik kısmını da uygun bir zamanda dağda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Eğitim programı zorluk derecesi yükselerek aşama aşama devam edecektir.
5- Web sitemizi yeniden hayata geçirdik. www.istanbuldagcilik.org.tr domain adresini kulübümüz adına tescilleyerek yayına başladık. İçerik ekleme çalışmamız devam ediyor.
6- Youtube kanalımızı ve Instagram hesabımızı aktifleştirdik. Bu platformdan da dağcılık konusunda bilgilendirici paylaşımlar yapmaya devam ediyoruz.
7- Normalleşmenin makul bir düzeye gelmesi ile birlikte programımızı duyurarak faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yine yurt içinde az gidilen dağlar listemizde olacak. Ayrıca yakin coğrafyada bulunan yurt dışı dağları da programa alacağız.

Pandemi süresince kaybettiğimiz zamanı yeniden kazanmak ve organizasyonların devamlılığı için üyelik durumunuz oldukça önemlidir. Bu anlamda lütfen Mert Engin ile temasa geçerek (mert.engin@gmail.com / 0531 794 32 46) iletişim bilgilerinizi ve üyeliğinizin devamı ile ilgili bilgileri güncelleyiniz. Üyelik durumunuz yarım kalmışsa tamamlayınız. Tüm üyelerimizden ricamız 2021 itibariyle yıllık üyelik aidatlarınızı İstanbul Dağcılık Kulübü Derneği İş Bankası Galatasaray Şubesi TR37 0006 4000 0011 0112 0673 23 IBAN numaralı hesabımızıa açıklama kısmına “2021 yılı aidatı” yazarak yatırmanızdır. Pandemi sürecinde ekonomik olarak hassas bir dönemde olabileceğinizi biliyoruz ancak kulübün devamlılığını sağlamamız için aidat katkılarınız son derece değerli ve önemlidir.


Kulübün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yönetim dışından destek olup zaman ayıran arkadaşlarımıza ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Normalleşme sonrasında eskisinden daha güçlü dağlarda olmak dileğiyle,
Yüzünüz dağlara dönük olsun.


İSTANBUL DAĞCILIK KULÜBÜ
YÖNETİM KURULU